Ankand/Një ilustrim i rrallë i “Tintin” shitet… plot 753.000 euro

Një ilustrim i rrallë i personazhit për fëmijë “Tintin” i nxjerrë nga albumi “Tintin en Amérique” (Tintin në Amerikë), u shit për 753 000...

Rrahje masive mes tifozëve të Tottenhamit dhe Arsenalit

Fansat e Tottenhamit dhe Arsenalit janë përfshirë në një përleshje jashtë stadiumit White Hart Lane, pak para se të fillonte derbi i Londrës Veriore....

Kërcënoi gruan me automatik, policia ndalon në kohë krutanin (FOTO)

Policia në qytetin e Krujës parandaloi një krim brenda familjes. Genci Boja kërcënoi me automatik bashkëshorten, por arrestohet në flagrancë nga policia. Policia sekuestroi një automatik,...

Vetëm me vdekjen e Assadit mund të nisë tranzicioni në Siri

Negociatori i opozitës siriane, Mohamad Alloush, ka thënë të shtunën se tranzicioni politik i Sirisë mund të nis vetëm kur Bashar al-Assad të mos...

Mourinho në Kongresin e FIFA-s kur votohet për Kosovën

Trajneri i njohur i futbollit, Jose Mourinho, do të jetë pjesë e Kongresit të FIFA-s që do të mbahet në Mexico City më 12...

‘Bomba’ nga Spanja, Real mendon transferimin e Neymar

Real Madrid është duke planifikuar transferimin e Neymar në të ardhmen, përkundër faktit se braziliani kaloi te PSG-ja për një shumë rekorde vetëm pak...

Solidariteti/Gjermanët kundër përzënies së nxënësve shqiptarë: “Po na vidhni miqësinë”

Natën në mes të 13 dhe 14 marsit të këtij viti, dy nxënëse të shkollës “Falkschule” në lagjen e Frankfurtit Bockenheim, janë dëbuar për...

Nga liqeni i Fierzës nxirren 2600 thasë mbeturina

Pas një aksioni intensiv nga Forcat e Armatosura dhe nga struktura të tjera shtetërore është bërë i mundur pastrimi i sipërfaqes së liqenit të...

Hapen dosjet e komunizmit, kampionët e përndjekur të sportit

Të harrosh të kaluarën, do të thotë të humbasësh të ardhmen. Sado dramatike, janë copëza historie: ngjarje që kanë lënë plagë të thella gjatë...

Mediat greke: Brenda 24 orëve, trupi i Kacifas i dorëzohet familjes

Brenda pak orësh, por jo më vonë se të mërkurën në mëngjes pritet të dorezohet për familjarët trupi i eksremistit grek Kostandino Kacifa, i...