Tim Judah: Marrëveshja Kosovë-Serbi duhet zgjidhur ndryshe prej Rezolutës 1244

Tim Judah, analisti britanik, vlerëson se teksti i marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve Prishtinë-Beograd, duhet të jetë e kundërt me Rezolutën 1244 të KS...

EWB: Kosova, shumë larg BE-së

Nënkryetari i Iniciativës për stabilitetin europian Kristof Bender, mendon se Kosova në rrethanat e tashme nuk ka perspektivë për anëtarësimit në Bashkimin Europian, transmeton...

Garë shpejtësie në Tiranë-Durrës, makinat luksoze ‘fluturojnë’ me 222 km/h, pezullohen...

Policia Rrugore ka ndaluar shoferët që ‘fluturojnë’ në rrugë me një shpejtësi ‘të çmendur’. Gjatë natës së kaluar, policia ka pezulluar 11 leje drejtimi,...

UEFA dënon rëndë presidentin e Romës

Si rrjedhojë e deklaratave të ashpra pas gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve sezonin e shkuar, James Pallotta është dënuar nga UEFA. Ndeshja gjysmëfinale e Ligës...

Shpallen datat e konkursit dhe kriteret e vlerësimit për shefat e...

Shpallen kriteret e vlerësimit, dokumentacioni dhe datat e konkursit për drejtues të shërbimit në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë. Sipas njoftimit të...

Zaev sot vizitë në Kosovë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Zaev do të takojë udhëheqësit e institucioneve të...

Okulistët: Mos blini syze në rrugë, ju dëmtojnë

Një ndër problemet shëndetësore më të theksuara që shpesh nis herët tek të moshuarit, janë problemet me shikimin, vështirësia për të lexuar apo edhe...

Kumbaro takon ‘Europa Nostra’, bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe Drejtoresha e Institutit të Monumenteve, Arta Dollani pritën në një takim pune misionin e ekspertëve të Europa Nostra-s,...

Mbretëresha Elizabeth në zi, ndahet prej qenit të saj (FOTO)

Mbretëresha Elizabeth është detyruar t’i thotë “lamtumirë” qenit të saj të preferuar Whisper, i fundit për nga raca corgi. Qeni i cili ishte 12...

Maqedoni, qeveria Zaev ‘kalon provën’

Nuk ka kaluar në Kuvend mocioni i mosbesimit i kërkuar nga VMRO-DPMNE-ja për ta rrëzuar qeverinë Zaev. 62 deputetë votuan kundër, 40 pro dhe...