Publikohet numri i krimeve të kryera nga të huajt në Gjermani:...

Tabloidi më i madh gjerman, Bildplus, ka arritur të marrë informacione nga Zyra e Statistikave policore, BKA, rreth numrit të krimeve të kryera nga...

Plot 92 mijë shqiptarë dhe kosovarë në Gjermani

Gazeta prestigjioze britanike “The Financial Times” shkruan se në 2015 në Gjermani kanë kërkuar strehim 162.300 sirianë, 54.800 nga Shqipëria dhe 37.100 nga Kosova....

Zjarr i fuqishëm në Malin e Krujës, rrezikohen banesa

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë malin e qytetit të Krujës. Zjarri ka 3 vatra të fuqishme, të cilat sipas punonjësve të shërbimit pyjor...

Lajm i mirë nga Greqia: Lehtësim lëvizjes për emigrantët shqiptarë

Një lajm i mirë vjen nga Greqia për të gjithë emigrantët shqiptarë. Athina zyrtare ka njoftuar se do të lehtësojë edhe këtë vit lëvizjen...

Gramsh, 2016-ta gjen pa çati mbi kokë 5 anëtarët e familjes...

Viti i ri e ka gjetur familjen Pasha në fshatin Kabash të Gramshit në qiell të hapur. Kjo për shkak se shtëpia e tyre...

Vriten mes vete shqiptarët 1 ditë para Vitit të Ri, arrestohet...

Karabinierët e Komos kanë arrestuar shqiptarin Jasin Sulo, 30 vjeç si autor të vrasjes së një të riu shqiptar në 30 dhjetor të vitit...

Në Ferizaj, 9 të plagosur nga fishekzjarrët

Nga mjetet piroteknike dhe fishekë zjarret që janë shkrepur gjatë ndërrimit të moteve në Ferizaj, kanë pësuar 9 veta, kryesisht të rinj. Ata janë...

Rama-Vuçiç dhe takimi (i munguar) me Metën

Nga Skënder Minxhozi Në harkun e kalendarit sportiv të dy ndeshjeve Serbi-Shqipëri dhe Shqipëri-Serbi, pra nga nëntori 2014, në tetor 2015, dy shtete historikisht armike...