Panariti: Në pak ditë do rinisë tregtimi i mishit

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, garanton se brenda pak ditësh do të rinisë lëvizja e bagëtive nga fermat drejt thertoreve, dhe në një kohë...

Televizioni “France 24”: Shqipëria po shkatërron lumin e Vjosës.

“Trazira ndërkohë që Shqipëria ndërton digën mbi lumin më të gjerë në Evropë”, thoshte titulli i shkrimit nga Briseida Mema për të vazhduar më...

Vdekja e turistit rus, Totozani: Ngjarje të tilla kërcënim prezent për...

Igli Totozani, avokati i Popullit reagoi në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Himarë ku humbi jetën një turist rus, pasi i...

Kushtet mesjetare me të cilat udhëtojnë shqiptarët në tragetin Vlorë- Brindizi

Qindra pasagjerë udhëtojnë nga Italia në Shqipëri në kushte skandaloze në tragete. Ora News sjell pamje si gratë dhe fëmijët qëndrojnë të shtrirë në...

Kontrollohet cilësia e ujit në plazhet e Shqipërisë

Në kuadër të fushatës së ndërgjegjësimit mbi cilësinë e ujit të detit, janë ndërmarr veprime për monitorimin e ujit të detit në qarqet Durrës...

Gjatë korrikut, Kosovë-Shqipëri mbi 1,1 milion hyrje-dalje

Në vendkalimet kufitare Shqipëri-Kosovë korriku i vitit 2016 shënoi më shumë se 1 milion e 164 mijë (gjithsej 1164105) hyrje-dalje të personave, 12 për...

Gjithnjë e më shumë shqiptare po martohen me serbë

Nuk është se përbën më ndonjë habi të madhe. Disa djem nga rrethina e Oseçinës (Serbi) gjatë viteve të fundit kanë gjetur fatin e...

Shqipëria, vetëm gjatë korrikut regjistroi rreth 860 mijë turistë

Drejtoria e Përgjithshme e Kufirit dhe Migracionit ka bërë të ditura të dhënat për hyrje-daljet në pikat e kalimit kufitar për muajin që lamë...

Incident ne mbrëmje/“ISIS mund të jetë prapa”, thirrja që tmerroi Prishtinën

Mjaftoi që dikush ta përmend fjalën “ISIS”, dhe qytetarët e mbledhur në sheshin kryesor të kryeqytetit kosovar në festivalin e ” Beer Fest” t’i...

Trafikuan 18 shqiptarë, 9 vite burg për dy britanikët

9 vite burg u dhanë në total për dy britanikët që në muajin Maj, trafikuan 18 emigrantë shqiptarë në Britani të Madhe. Vendimi u dha këtë...