Hoffman: Në Shqipëri ka varfëri të madhe

Ambasadori gjerman Helmut Hoffman, gjatë përurimit të një qendre sociale në Cërrik, ka deklaruar se Shqipëria nuk duhet të bazohet gjithmonë tek ndihma e...

BE-ja nuk pret nga Shqipëria të strehojë refugjatë

Vendet e Bashkimit Evropian nuk presin nga Shqipëria dhe vendet tjera të Ballkanit Perëndimor të strehojnë refugjatë, por të frenojnë emigrantët të cilët kanë...

Tmerri. 8-vjeçarja vdes natën e dasmës, në duart e bashkëshortit 40-vjeçar

Një vajzë e vogël vetëm 8 vjeç ka vdekur natën e parë të martesës me një 40-vjeçar. Duket e pabesueshme, por ngjarja ka ndodhur...

Banka Botërore premton mbështetje për Kosovën

Zëvendëspresidenti i Grupit të Bankës Botërore për Evropën dhe Azinë Qendrore, Cyril Muller ka mbajtur takim të përbashkët me ministrat e Qeverisë së Kosovës...

Papa Françesku: Duhet ndarje të ekuilibruar të përgjegjësive në Evropë

Papa Françesku u kërkoi vendeve evropiane, në sfondin e mosmarrëveshjeve përballë fluksit migrator, për arritjen e një zgjidhjeje unanime në ndarjen në mënyrë të...

Dua Lipa, krenare me prejardhjen shqiptare

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa asnjë herë nuk e ka mohuar prejardhjen e saj. Ajo me shumë krenari e ka shprehur shpeshherë prejardhjen...

Pukë, Bashkia nis rrugën në zonën turistike të Komanit

Bashkia e Pukës ka filluar punën për lidhjen me rrugë automobilistike të brigjeve të liqenit të Komanit çfarë pritet të lehtësojë qarkullimin drejt zonës...

Uashingtoni fillon “cyberwar” të paprecedentë kundër ISIS-it

SHBA-ja ka filluar një luftë kibernetike të paprecendentë kundër ISIS-it në Irak dhe Siri, për të goditur aktivitetin e militantëve islamikë në internet. “Objektivi kryesor...

Libi, arrestohet një nga krerët e ISIS

Kreu i organizatës së Shtetit Islamik për qytetin Sabrata, pranë kryeqytetit libian Tripoli, është arrestuar së bashku me dy prej shoqëruesve të tij, njoftoi...

Berisha parlajmëron bojkot: Nuk durohet më, po shqyrtoj çdo opsion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë sërish thirrje për revolucion demokratik siç e cilëson ai për largimin e qeverisë Rama. Në ambjentet e jashtme të...