Zeniti i ofron postin e trajnerit Pellegrinit

Zeniti raportohet se i ka ofruar postin e kryetrajnerit të Manchester City-t, Manuel Pellegrini, pasi ai të largohet gjatë verës. Sipas “DailyMailit” agjenti i...

Ballisti sërish në kërkim nga policia

Ismail Morina, i njohur ndryshe edhe si Ballist Morina, është shpallur në kërkim policor, pasi Gjykata ka urdhëruar që të merret në sallën e...

Ilir Daja frymëzohet nga Juve-Napoli: Dua fitore, jo lojë të bukur

Derbi është një sfidë e rëndësishme, një ndeshje që duhet të konsiderohet si festë për kryeqytetin. Me këtë deklaratë të klubit të Tiranës ka...

Vetëm me 50 km në orë në Rrugën e Kombit

Autostrada Milot – Kukës - Morin, apo, siç quhet ndryshe, Rruga e Kombit që ka kushtuar rreth 1 miliard euro, është katandisur në një...

Italia në alarm, përgatitet për një valë refugjatësh nga Shqipëria

Italia ka filluar përgatitjet për të përballuar një fluks të mundshëm emigrantësh në zonën e Pulias. Megjithëse Ministria e Brendshme dhe ajo e Mbrojtjes...

Familja shqiptare në ndihmë të 150 refugjatëve në Athinë

Rrugët e Athinës dhe veçanërisht porti është mbushur plot me refugjatë, që mbërrijnë çdo ditë nga Turqia. Solidariteti me refugjatet në Greqi është i...

NATO: Rusia dhe Siria i përdorin refugjatët si armë për destabilizimin...

Moska dhe Damasku i përdorin qëllimisht refugjatët sirianë si një armë për destabilizimin e Evropës, deklaroi shefi i forcave të NATO-s për Evropën, gjenerali...

Ersekë, arrestohet për kanosje me armë drejtori i Ujësjellësit

Drejtori i Ujësjellësit të Ersekës, Orest Malushi, është arrestuar nga policia me urdhër të Prokurorisë. Ai akuzohet për kanosje dhe armëmbajtjes pa leje. Malushi u...

Hoffman: Në Shqipëri ka varfëri të madhe

Ambasadori gjerman Helmut Hoffman, gjatë përurimit të një qendre sociale në Cërrik, ka deklaruar se Shqipëria nuk duhet të bazohet gjithmonë tek ndihma e...

BE-ja nuk pret nga Shqipëria të strehojë refugjatë

Vendet e Bashkimit Evropian nuk presin nga Shqipëria dhe vendet tjera të Ballkanit Perëndimor të strehojnë refugjatë, por të frenojnë emigrantët të cilët kanë...