Rrufeja godet 80 krerë bagëti në Këlcyrë

Një rrufe ka goditur në fshatin Ballaban të Këlcyrës duke shkaktuar dëme në bagëti. Nga ajo rrufe janë goditur 80 krerë bagëti, që kullosnin në...

Te henen protestë edhe në Tiranë kundër demarkacionit Kosovë – Mali...

Kundërshtimet për shënjimin e vijës kufitare mes Kosovës dhe Malin e Zi janë shtrirë edhe në Tiranë. Profesorë dhe aktivistë të shoqërisë civile kanë...

Dibra, një lagje e Tironës sonë

Nga Edi Rama Ju e keni dëgjuar shumë përpara se ne të vinim këtu, që në këtë garë mund të ishim më pak. Në fakt,...

Denoncimi i vajzës: Ky është maniaku i urbanëve të Kamzës dhe...

Një vajzë ka denoncuar një person që ajo e quan maniak, duke treguar foto dhe disa raste të abuzimeve seksuale në urbane. Duke qenë se...

Filipinet tërhiqen nga kërcënimi për dalje nga OKB-ja

Ministri i Punëve të Jashtme i Filipineve, Perfecto Yasay tha se vendi i tij do të qëndrojë në Kombet e Bashkuara, duke minimizuar një...

Roma me masa të rrepta sigurie për shenjtërimin e Nënë Terezës

Italia do marrë shumë masa për ceremoninë e Nënë Terezës. Me rastin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, në kryeqytetin italian Romë do të shtohen masat...

(FOTO) Bolt i pari, por ajo që bëri në fund ishte...

Usain Bolt është duke shkëlqyer në “Rio 2016”. Përveç se fitoi garën e tij kualifikuese për në finalen e 200 metrave, ai e kaloi vijën...

“Skifterat” vjedhin turistin gjerman në Dhërmi, shikoni çfarë i kanë marrë

Një turist gjerman, i cili ka zgjedhur bregdetin shqiptar për të pushuar, ka rënë pre e hajdutëve specialistë që ‘shëtisin’ në plazhe. Mësohet se ngjarja...

Studiuesja hungareze thotë se Ismail Qemali mund të ketë qenë mason

Lozha e madhe e Shqipërisë e nxjerr kryeministrin e parë të shtetit shqiptar, Ismail Qemalin, mason. Ky konstatim mbështetet edhe nga një pjesë e...

Vuçiç konfirmon vizitën e Ramës sërish në Serbi, ja kush do...

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sërish Beogradin.Një fakt të tillë e bëri me dije homologu i tij serb, Aleksandër Vuçiç. Ai tha se e...