Kultivonin kanabis, arrestohen dy policë të komisariatit të Pukës

Arrestohen dy punonjës policie të komisariatit në Pukë. SHÇBA pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme ka vënë në pranga 2 punonjës policie të Komisariatit...

Video/ Rrahje brutale mes futbollisteve femra, 4 përfundojnë në spital

Një ndeshje e futbollit të femrave ndërmjet klubit Universitarios dhe Libertades në ligën e Argjentinës ka përfunduar në një kaos pasi gjyqtari kishte akorduar...

FOTO/ Eneda Tarifa shfaqet për herë të parë, pas lajmit për...

Vetëm pak ditë më parë ka qarkulluar lajmi se këngëtarja e njohur Eneda Tarifa është ndarë nga bashkëshorti i saj, Erjon Zaloshnja, me të...

VIDEO/ Rama e nis ditën me pushuesit e vegjël, ja si...

Kryeministri i vendit Edi Rama, ka vendosur që postimin e ‘mirëmëngjesit’ t’ja dedikojë fëmijëve. Me anë të një videoje Rama ka ndarë me ndjekësit e...

IDE BIZNESI/ Kultivimi i kërmijve, një minierë ari, shqiptarët ende nuk...

Ideja e të ngrënit kërmill mund të mos ju pëlqejë, por kur vjen për të bërë biznes me to, gjërat ndryshojnë. Në Shqipëri biznesi...

FOTOT/ Tirana homazh për heroin nga Tetova

Në përkujtim të asaj çfarë bëri 24 vjeçari nga Tetova, Beniamin Ferati ku u mbyt bashkë me dy vajza të reja në tentativë për...

“Zgjidhja” e Kokëdhimës, akuza për ndotjen e detit në Sarandë

Partia e re “Zgjidhja”, e themeluar nga ish-deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima, i njohur dikur si njeriu më i afërt i kryeministrit Edi...

Sekuestrohen 2.5 kg heroinë, armë e municione, tre persona në pranga

Policia ka finalizuar një superaksion në kuadër të të cilit është sekuestruar një sasi prej 2.5 kilogramësh heroinë, armë zjarri dhe municione. Tre persona...

Sezoni turistik, nis fluksi i emigrantëve që vijnë për pushime

Ka filluar kthimi i emigrantëve nga Greqia, nëpërmjet doganës së Kapshticës. Gjatë tre ditëve të fundit, është regjistruar fluks udhëtarësh, si në hyrje ashtu...

Turqi/ Arrestohen 4 persona, dyshohet se planifikonin sulme kundër ambasadave të...

Autoritetet turke kanë ndaluar sot katër persona në kuadër të një hetimi mbi një kërcënim të mundshëm ndaj Ambasadës së Gjermanisë dhe Ambasadës së...