Mesazhi prekës i policit të Fierit për Saimir Tahirin

Pas lajmit për largimin e Saimir Tahirit nga Ministria e Brendshme, kanë qenë jo të pakta reagimet nga radhët e Policisë dhe jo vetëm....

Imami dhe Topalli: Kërkojmë shkarkimin urgjent të Bashës

Jozefina Topalli dhe Arben Imami kanë qenë më tepër sesa të ashpër me kreun e PD ditën e sotme. Në një dalje të përbashkët...

Zbardhet marrëveshja/ Lind qeveria “Big Mc Alister”

Përmes një njoftimi për shtyp, Partia Socialiste dhe ajo Demokratike kanë shpërndarë në të njëjtën kohë marrëveshjen e arritur. Pakti politik i 18 Majit...

Veva, spanjollja e sertë e Vettingut

Nga Ilva Tare Genoveva Ruiz Calavera është një zonjë që të krijon përshtypjen e një zyrtare rigoroze të Brukselit, me buzëqeshje të ngrohtë dhe si...

IDE BIZNESI/ Kultivimi i kërmijve, një minierë ari, shqiptarët ende nuk...

Ideja e të ngrënit kërmill mund të mos ju pëlqejë, por kur vjen për të bërë biznes me to, gjërat ndryshojnë. Në Shqipëri biznesi...

(Foto) Kapet duke bërë seks në korridorin e shtëpisë me qira,...

Seksi jashtë banesës me qira i ka kushtuar një gjobë, si dhe është detyruar të bëjë gati valixhet për të gjetur një banesë të re....

Shfaqja e fundit e komunizmit

Nga Sokol Balla Në këtë vend përditë dëgjon sesi përmendet komunizmi. Nga komunistët, ish komunistët dhe bijtë e tyre. Këto kategori që kanë pasur këtë...

Për Gafurin me pisqollë dhe vrasësit me kollare

Nga Ardit Rada Partia Demokratike ka treguar edhe një herë se nuk ka asnjë lidhje me bazën, aq më pak me të zgjedhurit nën siglën...

Hëna e re/ Si do të ndryshojë energjia e çdo shenjë...

Dashi: Hëna e re ka shumë surpriza për të lindurit në shenjën e Dashit, sidomos për ata që janë beqarë të ‘’stazhionuar’’ prej kohësh. Një...

Çfarë do të bëjnë sot këta?

Vendimi i Partisë Demokratike sa i përket votimit të Vetting në seancën maratonë të së martës duket se është marrë. Në vija të përgjithshme,...