Si u rritën me 682 mln USD kostot, gjatë ndërtimit të...

Ndërtimi i veprave publike në Shqipëri është një histori e mbushur me tejkalime kostosh dhe fatura të fryra në kurriz të taksapaguesve. Top Channel publikon...

Zgjerohet skandali i gjilpërave metalike në luleshtrydhe

Gjilpëra metalike në luleshtrydhe. Ky është skandali i fundit që ka goditur Australinë. Deri më tani luleshtrydhe të kontaminuara janë raportuar në 6 shtete,...

VIDEO/ Pema bie mbi shtëpi, vdesin nëna dhe foshnja

SHBA – Tragjike ajo që ka ndodhur në Karolinën e Veriut pasi një nënë dhe foshnja e saj kanë vdekur pasi një pemë ra mbi...

Sfida… si politikë

Nga Pandeli Majko* Ka të vërteta brenda vetes që të duhet kohë ti shpejgosh. Kur kupton më shumë, vlerëson se mencuria ka vajtimin e saj....

Ndotja në Elbasan, të majtë e të djathtë në protestë kundër...

Të majtë e të djathtë, këshilltarët e Këshillit Bashkiak të Elbasanit janë bashkuar sot për të protestuar kundër ndotjes në zonën e ish kombinatit...

Rama komenton ‘kufijtë’: Unë nuk mund të bëhem tutor i Kosovës

Kryeministri Edi Rama ka tha sot se të gjitha shpenzimet e tij familjare janë të deklaruara. “Të gjitha shpenzimet e bëra nga unë familjarisht dhe...

U arrestua për 2.4 ton kanabis, ndërron jetë Demo Progonati

TIRANE-Ndërron jetë Demo Progonati 46-vjeç. Ai u arrestua në datë 15 janar 2017, ndërsa akuzohej për trafikun e 2.4 ton kanabis drejt Italisë. Progonati u arrestua nga...

Dixhitalizimi, Rama: Nuk fiket sistemi i vjetër pa siguruar akses në...

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e AMA-s për të shtyrë me katër muaj procesin e dixhitalizimit për Tiranën dhe Durrësit, pas problemeve që...

QSUT reagon pas akuzave të PD: Pacientët me hemofili trajtohen rregullisht

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka reaguar ndaj akuzave të deputetes së Partisë Demokratike, Pampuri për mungesën e medikamentit “faktor” 7,8. Drejtoria e Qendres Spitalore...

VIDEO skandaloze në Tiranë/ Çifti kryen marrëdhënie në hyrjen e pallatit

Pamjet filmike të një çifti të rriturish, të cilët kryejnë marrëdhënie seksuale në hyrje të një pallati janë denoncuar ditën e sotme. Në to duken...