Bundesliga për herë të parë me gjyqtare femër

Bibiana Steinhous do të jetë gjyqtarja e parë që do të ndajë drejtësinë në Bundesliga. Federata gjermane ka njoftuar se Steinhous ka drejtuar ndeshje në Bundesliga 2 që prej vitit 2007.

38-vjeçarja police me profesion, do të drejtojë finalen e Ligës së Kampionëve për femra që zhvillohet më 1 qershor mes Lyonit dhe PSG-së, përgatiti Koha. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU