Basha- Kryemadhi shkojnë para kryeministrisë 30 minuta nga nisja e protestës 

Teksa protestuesit i nisën sulmet ndaj godinës së kryeministrisë, duke qëlluar me bojë, domate, derdhën qumështin dhe hodhën flakadanë ndaj policisë, lideri demokrat Lulzim Basha dhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi kanë dalë nga selitë e partive për tju bashkuar protestuesve tek kryeministria. Simpatizantët u mblodhën para kryeministrisë në orën 18:00 ndërsa liderët dolën nga selitë e partisë 30 minuta me vonesë, në 18:30

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU