Banorët e Trenit në protesta: Do t’i vëmë flakën bashkisë

Banorët e zonës së Stacionit të Trenit janë kundër vendimit të bashkisë për prishjen e banesave, nëse nuk marrin kompensimin që është caktuar nga qeveria. Gjatë mbrëmjes së të mërkurës dhe orëve të para të mëngjesit të së enjtes, banorët kanë dalë në protesta dhe janë shprehur se “nëse na marrin shtëpitë ne do ti vëmë flakën edhe bashkisë”.

Kjo nuk është protestë e parë që bëjnë për të kundërshtuar prishjen e shtëpive të tyre. Në orët e vona të natës ata kanë ndezur edhe zjarre.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU