Autoritetet greke bllokojnë peshkarexhën shqiptare

Autoritetet greke kanë ndaluar një peshkarexhë shqiptare e cila kishte kaluar kufirin ujor.

Peshkarexha e quajtur “Korale” u kap teksa peshkonte në ujërat e territorit grek, në vendin e quajtur “Akrotiri Stavros” në Sajadhe, Igumenicë raporton Panorama.

Roja bregdetare greke ka arrestuar dy peshkatarët që gjendeshin në anije, 32 dhe 64 vjeç respektivisht./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU