Elbasan 18° ~ 34°
Elbasan 18° ~ 34°
Sarandë 19° ~ 30°
Fier 19° ~ 29°
Korçë 15° ~ 27°
Gjirokastër 19° ~ 29°
Lushnje 18° ~ 34°
Lezhë 22° ~ 34°
Peshkopi 9° ~ 21°
Bulqizë 9° ~ 21°
Mamurras 18° ~ 34°
Vlorë 19° ~ 29°
Durrës 18° ~ 34°
Berat 19° ~ 29°
Burrel 18° ~ 34°
Shkodër 22° ~ 34°
Pukë 22° ~ 34°
Pogradec 14° ~ 26°
Ersekë 15° ~ 27°
Përmet 15° ~ 27°
Kavajë 18° ~ 34°
Krujë 18° ~ 34°
Kukës 14° ~ 28°
Tiranë 18° ~ 34°

KUZHINË

Përbërësit (për 6 – 8 persona): 4 vezë 3 –  4 filxhanë kafeje sheqer 3 filxhanë vaj 3 filxhanë kos 1 pako me vanilje pluhur Lëkura e 1 portokalli 7 filxhanë miell 50 gram çokollatë e zezë 1...
0 Komente | Lexo më shumë

Përbërësit: 20 conchiglioni (lloj makaronash, guacka të mëdha) 600 g patllëxhanë 400 g salcë domate 2 thelbinj hudhër Borzilok Vaj ulliri Kripë dhe piper Përgatitja: Në një tigan të thellë hedhim pak vaj dhe një thelbi hudhër.Pasi të...
0 Komente | Lexo më shumë

Përbërësit: 300 g mish viçi rozmarinë 1 thelbinj hudhër trumzë Piper gjysmë gote vere të bardhë të athër 1 gotë e gjysmë qumësht kripë 2 lugë vaj Përgatitja: Në një tigan hedhim vajin dhe hudhrën si dhe mishin e prerë...
0 Komente | Lexo më shumë

Përbërësit për një person:  5 ml Tequila Partido 3 ml Blue Curacao 1/2 gotë lëng lime Përgatitja:  Për të përgatitur coctailin Blue Margarita i hedhim të gjithë përbërësit në një shaker (mikser kokteilesh) duke shtuar...
0 Komente | Lexo më shumë

Përbërësit: Spinaq Qepë Oriz (sipas dëshirës) Salcë domatesh (e freskët) Vezë Kripë Piper Erëza Përgatitja:  Marrim spinaqin e lajmë një nga një dhe më pas e grijmë. Ndërkohë në një tenxhere grijmë qepët të cilat i lëmë pak minuata...
0 Komente | Lexo më shumë
5 Korrik 2015
JAVA LIVE

Vrau në Çeki, arrestohet në Shqipëri kosovari

Periudha e ndarjes nga i/e dashura është shumë e vështirë. Fillon të kujtosh çdo gjë të mirë që ke kaluar me të, dhe domosdoshmërisht që ndihesh keq. Ja disa këshilla se si të...

74-vjeçari Roberto Cavalli i ka blerë të dashurës së tij 29-vjeçare suedeze një ishull në vendlindjen e saj. Sipas ‘Aftonbladet’, stilisti e ka blerë ishullin në lindje të Stokholmit...

Ish kryeministri Sali Berisha, ka reaguar për vrasjen e turistëve nga Çekia, Michal Svatos dhe Anna Kosinova, dhe e ka cilësuar si një krim me përmasa kanibaleske. Ai i ka...

Nëse kërkoni një këndvështrim ndryshe të krizës së borxhit në Europë, atëherë merrni parasysh faktin që aksionet kineze kanë rënë me një vlerë 10 herë sa GDP-ja  e Greqisë,...

Nuk premë askënd në besë, çdo pyll, ka “derrat” e tij Nga Flogert Muça/  Ngjarja  e rëndë e ndodhur në Dukagjin ku Michael & Anna,  dy turistë çekë u vranë nga...

Një 31-­vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi akuzohet se ka shpërndarë dhe përdorur aplikacione me video pornografike me të mitur. Arrestimi i tij u bë në kuadër...

MasterCard është duke testuar një mënyrë të re për të konfirmuar blerjet online. Shërbimi i famshëm në vjeshtë të këtij viti do të fillojë eksperimentin për të konfirmuar pagesat online...

Gjykata e Lartë në Londër ka cilësuar të paligjshëm sistemin e mbajtjes së azilanteve nëpër kampe refugjatësh, ku u shqyrtonte kërkesat për azil apo apelimet me "procedurë të përshpejtuar". Kjo...

Shtypi japonez fenomenin e të mos bërit sex ka filluar ta quajë sekkusu shinai shokogun: Sindroma Celibacy (concept që i referohet mungesës së seksit te japonezët). Siç duket, japonezët nuk...

Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje në Çeki, autoritet shqiptare arrestojnë shtetasin kosovar. Burimet zyrtare bëjnë me dije se Shukri Hoti  41 vjeç, lindur dhe banues në...
error: