Elbasan 19° ~ 34°
Elbasan 19° ~ 34°
Sarandë 20° ~ 32°
Fier 20° ~ 32°
Korçë 17° ~ 29°
Gjirokastër 20° ~ 32°
Lushnje 19° ~ 34°
Lezhë 23° ~ 35°
Peshkopi 13° ~ 26°
Bulqizë 13° ~ 26°
Mamurras 19° ~ 34°
Vlorë 20° ~ 32°
Durrës 19° ~ 34°
Berat 20° ~ 32°
Burrel 19° ~ 34°
Shkodër 23° ~ 35°
Pukë 23° ~ 35°
Pogradec 16° ~ 30°
Ersekë 17° ~ 29°
Përmet 17° ~ 29°
Kavajë 19° ~ 34°
Krujë 19° ~ 34°
Kukës 17° ~ 33°
Tiranë 19° ~ 34°

KUZHINË

Përbërësit (për 5 persona): 1 avocado 2 lugë lëng limoni ½ litër jogurt 2 lugë ajkë kosi ½ lugë e vogël salcë Tabasco Kripë, piper e majdanoz sipas dëshirës Përgatitja: Në fillim pastroni avocadon, prijeni në kubikë...
0 Komente | Lexo më shumë

Përbërësit: 225 gram petë të ngrira 450 gram mish të grirë 30 gram taco-s (pako) 225 gram djathë i coptuar 400 gram nachos të copëtuara 1 pako panna kuzhine Përgatitja: Nxehni fillimisht furrën në 175 gradë C. Më...
0 Komente | Lexo më shumë

Përbërësit: Lulelakër 2 lugë të vogla kaperi Gjysmë kilogram ullinj 4 lugë vaj ulliri 2 lugë uthull rrushi Majdanoz Kripë e piper sipas dëshirës Përgatitja: Në fillimi pastrojmë lulelakrën, duke e ndarë atë në pjesë të vogla dhe...
0 Komente | Lexo më shumë

Përbërësit (për 6 – 8 persona): 4 vezë 3 –  4 filxhanë kafeje sheqer 3 filxhanë vaj 3 filxhanë kos 1 pako me vanilje pluhur Lëkura e 1 portokalli 7 filxhanë miell 50 gram çokollatë e zezë 1...
0 Komente | Lexo më shumë

Përbërësit: 20 conchiglioni (lloj makaronash, guacka të mëdha) 600 g patllëxhanë 400 g salcë domate 2 thelbinj hudhër Borzilok Vaj ulliri Kripë dhe piper Përgatitja: Në një tigan të thellë hedhim pak vaj dhe një thelbi hudhër.Pasi të...
0 Komente | Lexo më shumë
6 Korrik 2015
JAVA LIVE

Nga Meksi te Rama dhe Meta, fotografi me shifra e Shqipërisë

Në dekadën e dytë të shekullit XXI, Tirana duket një qytet i maturuar me të gjitha elementët e infrastrukturës, por kujdes pasi nuk ka qenë gjithnjë kështu. 100 vjet...

Kur mendon për pushimet të vjen në mendje ushqim i shëndetshëm, gjithmonë aktivë dhe lexime interesante. Por në fakt, u kushtojmë shumë pak vëmendje nevojave të trupit tonë, por...

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Presidenti i Francës Francoi Hollande kanë komentuar situatën dhe atë që do të ndodhë me Greqinë, pas referendumit të mbajtur ditën e djeshme ku...

Gruaja e cila takoi vrasësin e dy turistëve çekë Sokol Mjacaj pak para dorëzimit të tij në polici ka treguar momentet e fundit të tij dhe negociatat me uniformat...

Kreu i opozitës Lulzim Basha është takuar te henen pasdite me 15 fituesit e bashkive në të gjithë vendin nga e djathta dhe ka shprehur mirënjohjen për fitoren e tyre,...

Nga Blerina Karagjozi Mesa duket erdhi momenti të shkel në një temë të nxehtë, temë për të cilën e di që do kem këndvështrime të ndryshme nga miket e mia....

Djaloshi 3 vjeç i cili për shkak të një sëmundje të rrallë,mjekët i prenë të dyja këmbët. Por pavarësisht kësaj ai nuk e humbi buzëqeshjen dhe as ironinë. Gjëja e parë...

Nëse po mendoni se do të kaloni pushimet më të bukura në jetën tuaj çift, më parë duhet të dini se ka disa rrethana dhe kushte të cilat mund...

Këngëtari nga Presheva por me banim në Zvicër, Xhim Presheva ka reaguar në lidhje me vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin, mbrëmjen e së premtes nga Sokol Mjacaj. Përmes...

Pakkush di se Edi Rama ka zëvendësuar një nga vendimet më jetëgjatë të qeverisë së Aleksandër Meksit të vitit 1992. Në fillim Ilir Meta, në pozicionin si kryeministër në...
error: