Automobilizëm/Lancia Delta “ringjallet” por tani e shtrenjtë

Lancia Delta është një nga ikonat e automobilizmit që shumë shpejt do të “ringjallet”.

Automobili Amos ka nisur punën dhe do të sjellë Lancia Delta Futurista. Kjo makinë është shumë e ngjashme me origjinalen, edhe pse ka rreth 1000 pjesë të reja, transmeton tch.

Lancia Delta Futurista do të kushtojë plot 300000 euro. Një çmim stratosferik, por i justifikuar, pasi do të prodhohen vetëm 15 njësi të kësaj makine, përgatiti Koha. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU