Automjeti del nga rruga, plagoset familja në Librazhd

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Librazhd.

Aksidenti mësohet se ka ndodhur gjatë ditës së sotme në aksin rrugor Qafëthanë-Librazhd.

Një automjet tip “Nissan” me targa HMB 2789, me drejtues L.R., 41 vjeç, banues në lagjen “5 Maji” Elbasan, ka dalë nga rruga.

Si pasojë është dëmtuar vetë drejtuesi i mjetit dhe pasagjerët( bashkëshortja dhe djali) shtetasit F.R., 41 vjeçe dhe fëmija O.R., 7 vjeç banues në lagjen “5 Maj”, Elbasan.

Të dëmtuarit u transportuan për ndihmë mjekësore në spitalin e Prrenjasit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

/b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU