‘Atentati’ ndaj Doshit, Prokuroria kërkon sërish dëshmitë e Ramës, Metës, Berishës…

Gjykata e Larte celi sot procesin gjyqesor ne ngarkim te Tom Doshit, Durim Bamit dhe Mark Frrokut, sa i takon skenarit e Doshit qe pretendonte se Ilir Meta kishte paguar njerez per ta vrare.

Prokuroria kerkoi pyetjen si deshmitarë te Ilir Metes, Sali Berishes, Edi Rames, Saimir Tahirit, Spartak Brahos etj.

Ndersa mbrojtja kerkoi dhe pyetjen e Kryeprokurorit Adriatik Llalla si deshmitar raporton Panorama.

Gjykata per keto kerkesa do te shprehet me 17 maj.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU