Arrestimi i 27 trafikantëve, reagon Lleshaj: Provë e vullnetit për të çmontuar krimin

Ministri i Brendshmë Sandër Llëshaj, përmes një postimi në “Facebook”, ka reaguar në lidhje më operacionin e zhvilluar nga autoritetet shqiptare në bashkë punimim me ato italiane.

Në këtë operacion uarrestuan 27 persona mes të cilëve 12 janë shqipatër, që të gjithë këta persona ishin pjesë e bandave të strukturuyara kriminale.

Në reagimin e tij, Lleshaj shprehet se, operacioni policor ishte një goditje e rëndësishme ndaj krimit që xhvillohet ndërmjet Shqipërisë dhe Italiasë.

Ministri i Brendshëm e mbyll reagimin e tij me shprehejen “operacioni vazhdon”, gjë e cila paralajmëron se do të ketë të tjera arrestime.

“Një tjetër goditje e rëndësishme për krimin e organizuar ndërmjet Shqipërisë e Italisë. Finalizimi i operacionit të përbashkët mes policive të të dy vendeve, një provë tjetër e qartë e vullnetit dhe e kapaciteteve për çmontimin e krimit të organizuar. Operacioni vazhdon..”-shkruan Lleshaj.

Në Itali janë arrestuar;

Dorian Alikaj

Altin Avduramani

Ajet Cepaj

Klaudio Fani

Artur Malo

Raul Xheninaj

Në Shqipëri janë arrestuar;

Luka Beqiraj

Bilbil Kabello

Arbnor Hoxhaj

Denis Pashaj

Kujtim Elmazi

Kristian Llanaj

 

E.Xh/

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU