Ambasadori Lu tjetër mesazh të fortë: Në burg peshqit e mëdhenj të krimit

Ambasadori i SHBA Donald Lu, ka pergezuar gazetarin Skender Minxhozi per menyren se si duhet te shikohet beteja kunder krimit.

Ambasadori Lu eshte i kenaqur qe ajo te mo shikohet si nje beteje kunder PS apo PD, por si nje lufte kunder krimit.

Ja mesazhi i plote.

Të lumtë, Skënder Minxhozi! Të gjithë nxitojnë ta shohin këtë betejë si kundër PS-së apo PD-së.

Ne amerikanët, duam veprime vendimtare kundër peshqve të mëdhenj të krimit. Ne duam që të gjithë shqiptarët të ndalojnë grindjen dhe të fillojnë punën drejt një synimi të përbashkët: këta gangstere të futen në burg.

Mjaft u zutë dhe futjuni punës” – ambasadori Donald Lu

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU