A pini duhan më shumë se 5 vjet? Ky ilaç në shtëpi ju pastron

Nëse pini duhan apo shpeshë ndodheni në një dhomë me tym, kjo përgatitje në shtëpi do të ju ndihmojë për të pastruar mushkëritë dhe për të përmirësuar shëndetin.

Tymi i duhanit mund të pengojë shëndetin e përgjithshëm, veçanërisht shëndetin e mushkërive, sipas ekspertëve.

Prandaj, vjen një recetë për një ilaç në kushte shtëpie që efektivisht pastron mushkëritë dhe përmirëson shëndetin.

Është e nevojshme:
400 g hudhër,
copë xhenxhefili
2 lugë shafran i Indisë
400 g sheqer kafe
1 litër ujë

Hidhni ujë në një tigan, shtoni sheqer dhe vloni. Kur ajo fillon të vlojë, shtoni xhenxhefil të grirë, hudhër dhe shafranin e Indisë dhe derisa vlon përzijeni.

Hiqeni tenxheren nga zjarri dhe mbajeni të freskët në temperaturë dhome.

Merrni dy lugë të kësaj përzierje çdo mëngjes në një stomak bosh dhe dy në mbrëmje.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU