Keni qen në shtëpi? Kujdes ku e vendosni çokollatën

Veterinerët kanë dhene alarmin, se qentë mund të jenë më afër çokollatave, të cilat u pëlqejnë shumë. Por, kjo ëmbëlsirë është shumë e keqe për qenin, transmeton Telegrafi.

Çokollata përmban theobrominë, që është helmuese për qenin dhe mund ta mbys.

Në fotografinë e postuar, shihet një qen duke vjellë, sepse ka ngrënë një çokollatë mjaft të vogël.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU